Srovnání esencí – tabulka

Esenciální oleje Bachovy květové esence
Jak vypadají? Jako olej. Jako voda.
Jaké je jejich složení? 100 % léčivé přírodní látky z rostlin. Léčivá síla rostlin ve směsi s vodou,konzervovaná alkoholem.
Obsahují nějaké konzervační nebo syntetické látky? Ne. Toto bohužel neplatí obecně pro všechny esenciální oleje. U olejů BEWIT, se kterými pracuji, se můžete spolehnout na jejich čistotu a kvalitu. Pro konzervaci se používá alkohol (brandy, vodka).
Jak se získávají? Parní destilací, extrakcí,… více zde.  Působením slunce nebo varu přechází energie rostlin do vody. Více zde
 Z jakých rostlin pocházejí?  Z léčivých rostlin z celého světa.  Převážně z planých rostlin vyskytujících se v Evropě.
 Voní?  Ano :o). Mj. skrze vůni působí jejich léčivá síla.  Nijak výrazně.
 Mohou je užívat malé děti, těhotné a kojící ženy, zvířata,…?  Ano, při dodržení určitých pravidel.Ráda poradím.  Ano.
 Mají vedlejší účinky?  Ne.  Ne.
 Jsou vhodné pro úlevu při dlouhodobých zdravotních potížích?   Ano, mohou vám velmi ulevit a napomoci vyřešením skutečné příčiny nemocí.
Jsou vhodné pro akutní zdravotní potíže? Ano. Můžete je použít pro péči o postižená místa i pro úlevu při akutní nemoci. Kromě ošetření těla působí i na harmonizaci vaší psychiky, která je v přímé souvislosti s vaším zdravotním stavem :o).
Pomáhají při stresu? Ano, velmi účinně.
Posilují imunitu? Ano, velmi účinně.
Lahvička, kterou si objednám má obecné působení? Ano. Každý z esenciálních olejů nebo jejich směsí podporuje určitou část našeho fyzického těla a psychiky (střeva, ledviny, játra, srdce, stres, odvaha, strach, nadhled,…) Ne. Systém Bachovy květové terapie je postaven na 38 jednotlivých léčivých esencí. Každý z nás je jedinečný a stejně jedinečná je i vaše osobní směs 7 esencí, které jsou namíchány přímo na míru vašim potřebám.
Na jak dlouhou dobu mi vystačí lahvička, kterou si objednám? Při doporučeném dávkování 1-2 kapky denně ji můžete používat více než rok. Lahvička esenciálního oleje (15 ml) obsahuje 350 – 400 kapek. Při minimálním denním dávkování 4 kapky 4x denně užívací lahvička (50 ml) se směsí kapek vybraných přímo pro vás vydrží jeden měsíc.
Potřebují speciální podmínky při skladování? Ne. Stačí uchování na chladnějším místě a mimo dosah světla. Ne. Můžete je brát všude s sebou.
Jak je mohu získat? Jednoduše objednat zde nebo mi dejte vědět a společně vybereme pro vás to nejvhodnější. Zdarma pro vás vytestuji jakých 7 esencí aktuálně nejvíce pomohou vyladit vaše zdraví nebo životní situaci. Více zde.
Jak esence působí?

O tom vypráví tento krátký příběh :o)