„Máme miminko“  – konkrétní příklad, jak mohou Bachovy květy pomoci

Stal se zázrak a narodilo se miminko. Začíná nový příběh utkaný z lásky, něhy, vzájemného slaďování a poznávání. Jako maminka tří dětí vím, že se v tomto zázračném příběhu objeví i nitky strachu, bezradnosti a zloby.

Příchod malého človíčka do rodiny je velká událost… Každý v rodině prožívá tuto situaci jinak.

Možná to u vás bylo podobně :o)

Starší sourozenec dost možná žárlí na to mrně, kolem kterého se všichni točí. Připadá mu nespravedlivé, že jeho rodiče už nejsou jen pro něj a možná má i strach, jestli ho vůbec ještě mají rádi. Příchod sourozence je pro něj velká změna.

Žárlivost dokáže uzdravit Cesmína (Holly), pocit křivdy a nespravedlnosti Žlutá vrba (Willow), strach Kejklířka (Mimulus) nebo Devaterník (Rock Rose) – podle toho jak silný je a Vlašský ořech (Walnut) pomůže vyrovnat se se změnou.

 

 

 

Maminka malého človíčka miluje. Možná má strach, jestli dokáže oběma dětem dát dostatek lásky a pozornosti. Zvládnu to vůbec? Z neustálé péče o děti se může cítit velmi vyčerpaná. Miminko často pláče a tak maminka hledá rady – čte, ptá se paní doktorky, kamarádek,…Nic nepomáhá. Ve chvílích, kdy už je toho na ni moc, vybouchne a na děti zakřičí. Vyčítá si, že nejednala správně, že není dobrá máma.

Se strachem by i mamince pomohla Kejklířka (Mimulus) nebo Devaterník (Rock Rose). S pocitem přetížení si umí poradit Jilm (Elm) a Oliva pomáhá při vyčerpání. Díky esenci Rožce (Cerato) by maminka dokázala věřit více sama sobě namísto hledání rad venku. Už jen tím, by se možná miminko zklidnilo a spolu by určitě našli to správné rozuzlení. Ve chvílích vnitřního přetlaku (Už se z toho zblázním!) by pomohla Slíva třešňová (Cherry Plum). Se sebevýčitkami umí pracovat Skotská sosna (Pine) a zároveň posiluje sebevědomí. Vlašský ořech (Walnut) pomůže vyrovnat se se změnami.

 

 

Směs těchto 7 esencí by pomohla mamince věřit více sama sobě, získat rovnováhu a důvěru. Klid maminky by velmi ulevil i oběma dětem :o).

Bachovy esence je velmi příjemné a přínosné používat v jakékoliv životní situaci, nejlépe dlouhodobě.

S naší životní cestou přichází stále nové výzvy a situace, se kterými se setkáváme.

♥ Jak by se vám líbilo mít pomocníka, který nám pomůže náš život nahlédnout z jiné perspektivy a vidět, že možností a cest je více než jedna?

Tímto moudrým a vlídným společníkem mohou být právě Bachovy květové esence :o).

Více o užívání Bachových květových esencí zde.

Máte zájem o vlastní směs esencí pro vaši aktuální životní situaci?