Lenka není spokojená ve vztahu se svým mužem. Cítí se přehlížená, nemilovaná. Jako by jejich láska zmizela někam pod silnou vrstvu prachu každodenní všednosti. Stále se snaží, aby to mezi nimi bylo jako dřív, ale nedaří se. Vlastně se snaží hlavně (jen) Lenka.

S hlavou plnou otázek, pochybností a lítosti potká kamarádku.

Stavidla najednou povolí a na otázku: „Jak se máš?“ Lenka vypustí všechnu tu bolest, kterou v sobě už  tak dlouho nosí. Najednou se cítí o trochu líp.

Kamarádka vyslechne Lenčin příběh, přemýšlí… a povolí svá stavidla: „Leni, Ty jsi vážně chudák! Taková hodná ženská. Ten Tvůj chlap je vážně pařez. To já bych s ním už dávno nebyla! Hele, nejlepší bude, když …Kámoška to taky takhle měla… Neblbni, to nikoho nezajímá … Mám jednoho známýho, pěknej chlap, rozvedenej, solidní…“

Následuje záplava dobře míněných rad a osvědčených řešení pro partnerské vztahy.

Lenčina úleva se začíná ztrácet a kdesi uvnitř začíná svítit výstražný nápis: Pomoooc! Hlava je znovu plná otázek, chaosu a bezradnosti.

Kamarádky se v dobrém rozloučí. Některá doporučení Lenka vyzkouší, ale žádný velký posun nepřichází.

Jak by probíhala stejná situace s koučem?

„S čím přicházíte? Co Vás trápí? Co byste si ráda ujasnila?“

Lenka, vypráví svůj příběh. To, jak se cítí. To, co ji štve. To, co jí schází. To, co by si přála.

Kouč naslouchá. Shrnuje Lenčina slova. Lenka cítí důvěru a bezpečí. Jako by se najednou zastavil čas a ona může být ponořená sama do sebe.

Díky vedení a otázkám kouče začíná objevovat souvislosti, které ji dosud ještě nenapadly. Celá situace se začíná rýsovat v jiném světle. Postupně si uvědomuje, co přesně ji trápí, co by potřebovala jinak.

Představuje si a naciťuje, jaké by to bylo, kdyby by se jí podařilo žít tak, jak by ráda. Smutek vystřídá úsměv a oči se jí rozsvítí. Najednou má jasno. Ví, co chce. Rozumí, proč to teď je jinak.

Po dlouhé době zase věří, že má smysl ještě něco podniknout. Ale tentokrát už ví, že bude měnit sebe. Že nemá smysl snažit se předělat svého muže. Že může změnit jen to, co leží plně v jejích rukou. Uvědomuje si, co je potřeba přijmout, odpustit, nechat plynout.

Vidí možnosti, které ji mohou dovést k cíli. Vybírá si cestu, kterou chce jít dál. Cítí, že kroky, pro které se rozhodla jí dávají smysl a má chuť je vyzkoušet.

Ví, že samo se nic nezmění, přesto cítí hluboký klid, uvolnění, radost a důvěru v sebe sama. Odchází s plánem co dál a plamínkem vnitřní motivace naplnit svou cestu.

Co vaše sny a touhy? Jak se vám daří je žít?

 

E-book zdarma

Jak se vám daří žít vaše sny a přání?

Zvu vás na objevnou výpravu do vaší vnitřní krajiny. 

Nechejte se vést koučovacími pracovními listy a užijte si bilancování, zastavení a spoustu prostoru pro tvoření.