Co nám tedy funguje na rýmu, kašel a zahlenění?

Máme vyzkoušenou kombinaci tkáňových solí a esenciálních olejů. Jestli je nepoužíváte nebo ještě neznáte, krátce představím.

Tkáňové soli

Homeopaticky upravené minerály. Vypadají jako bonbonky a mají příjemně sladkou chuť. Jsou přirozenou součástí našeho organismu a pečují o nejrůznější procesy. Jejich nedostatek se projevuje oslabením organismu nebo nemocí.

Tkáňové soli jsou  bezpečné pro malé děti, těhotné i kojící maminky a nabízí velké možnosti, jak vyřešit mnoho potíží přírodní cestou. Doplněním deficitu dané soli dojde k vyrovnání a tělo může zase fungovat tak, jak je mu dáno. Podporujeme takto přirozené procesy.

Více o tkáňových solích se můžete dozvědět >>> zde >>>.

Esenciální oleje

Vypadají jako olej a krásně voní. Mezi nejznámější patří třeba Levandule nebo Tea Tree. Vnímám je jako tu nejčistší sílu a moudrost přírody zkoncentrovanou do každé jednotlivé kapičky. Aplikují se na tělo (ředěné nosnými oleji) nebo do vzduchu, ideálně pomocí aromadifuzéru, případně aromaplampy.

Pro plný užitek z jejich síly si dopřejte >>> kvalitní a 100% čisté esenciální oleje >>> bez přidaných látek.

Základem je prevence

Od podzimu do jara nám pomáhá spolehlivá “dvojka”, která mou rodinu nenechá na holičkách v prevenci ani při stonání.

Tkáňové soli:

  • Ferr Phos (magentová) – působí proti zánětu …
  • Kali Mur (oranžová) – pečuje o sliznice …

Při prevenci se dávají 2 pastilky od každé denně.

Prakticky?

Např. ráno při odchodu do škol(k)y dám dětem na cestu vycucat Ferr Phos a kdykoliv během odpoledne Kali Mur. Děti užívají soličky rády. :o)

Druhou částí prevence, kterou používáme, je podpora dlouhodobé imunity. Uvádí se, že až 80 % naší imunity sídlí ve střevech.

S harmonizací střev vám krásně pomáhá  >>> esenciální olej Coldet >>>. Je k tomuto účelu přímo stvořený. Kromě vyladění střev pomůže tělu s odváděním škodlivých látek, které přijímáme stravou, ze vzduchu, … Pomůže také při potížích s trávením, zácpou, bolavým bříškem,  … Navíc zdravá střeva souvisí se zdravým dýcháním a to už je u rýmy, kašle a zahlenění velmi aktuální.

Více v krátkém >>> zajímavém videu zde >>>.

 

Prakticky?

Coldet se dáváme každý den na bříško (ředěný v nosném oleji – mandlový, …). Mazání oleje se může stát milým voňavým rituálem před spaním – třeba před večerním čtením. >>> Coldet >>> je praktické mít při ruce např. rovnou v ložnici. Pro malé děti (do dvou let) se Coldet používá v difuzéru (“elektrické aromalampě”).

 

 

Co děláme, když přijde stonání?

Zvýšené dávkování tkáňových solí

Ve chvíli, kdy je na dětech vidět, že “na něco leze” (začíná rýma, děti jsou zvadlé, mrzuté)  hned zvýšíme dávkování tkáňových solí. Ze 2 pastilek od každé až na 5-6 od každé za den. Mám vyzkoušené, že když takto zvýšíme  tkaňové soli  hned >>> při prvních příznacích >>>, tak rýma často zmizí a nic většího se nekoná. Je tedy praktické, když je má člověk doma, a může je hned použít.

Někdy tělíčko potřebuje nemocí projít, ale díky tkáňovým solím je průběh mírnější, rychlejší zotavení a nenásledují další navazující potíže. Co tím myslím?

Dříve u nás bylo pravidelně takovéto schéma: Vodová rýma, po pár dnech rýma hustší a bílá, kašel, rostoucí zahlenění, kašel, tmavší rýma, bolení na hrudníčku, někdy ATB, několik týdnů zahlenění …  Možná to v obměnách máte podobně.

Po ústupu akutní fáze vystačíme opět se dvěma pastilkami denně od každé (Ferr Phos – magenta a Kali Mur – oranžová).

Hledáte cesty k rovnováze a radosti?

Skrze články a e-booky sdílím svoje zkušenosti s přizváním přírody do všedních dnů.

Pomáhám lidem nahlížet každodenní situace jinýma očima. Objevovat poselství, která jsou ukrytá za “starostmi”. 

Ráda vám zdarma pošlu světýlka inspirace – vždy když přibude něco nového.