Dnes vás chci nadchnout pro krásnou hru, kterou můžete hrát sami se sebou. A nikdo jiný o ní ani nemusí vědět.
Stačí obyčejný kamínek a chuť vnímat sama sebe.
Namísto kamínku můžete použít korálek nebo některý z pokladů, kterými vás nepochybně zásobují vaše zvídavé a tvořivé děti. 🙂
 
V čase, kdy naše děti byly malinké, jsem měla pocit, jako bych se rozpustila mezi všechna každodenní “musím” a “je potřeba”. Na prvním místě pro mne bylo ohlídání pohody a potřeb mých dětí. Sebe jsem si začala všímat až ve chvílích, kdy jsem byla podrážděná nebo neskutečně unavená. Taky se vám to stává?
 
Hra, o kterém vám dnes píšu je jednoduchou a účinnou cestou, jak předejít těmto stavům. Jak dopřát pozornost sobě, i když nemáte hlídací babičky nebo partnera, který vezme děti na celé odpoledne ven. Jestli míváte večer pocit, že jste se za celí den ani nezastavili, tak je kamínkové ladění přímo pro vás. 🙂
 
Věřím, že klíčem k velkým proměnám jsou každodenní drobné krůčky a tato hra je právě jedním z nich 🙂
 

O co jde?

 
Budu psát o kamínku, ale vy si klidně místo něj dosaďte cokoliv jiného, co je vám milé. Kamínek bude připomínkou vnímání sebe.
 
Mějte ho u sebe při běžných činnostech. Na lince při vaření, na pracovním stole, v kapse, v batohu nebo kabelce… Kdykoliv si ho všimnete (pohledem, dotykem v kapse, …) zkuste se na chviličku zastavit. Zavřít oči a vnímat sebe.
 
  • Jak se cítím právě teď? Uvolněně? Unaveně? Napjatě? V pohodě?
 
Za všechny milé pocity můžete v duchu poděkovat a vědomě si je vychutnat.
Pokud cítíte nějaké napětí … čím to je? Odkud se bere? Co se s ním dá dělat? 
 
Pár vteřin. Zkuste to a uvidíte, co se bude dít 🙂
 
Kratičkou pozornost sobě si můžete dopřát i před spaním. V duchu si projít události dne. Poděkovat za všechno krásné a přijmout to, co bylo jinak, než byste si přáli.
Tohle jednoduché zastavení vám pomůže naučit se snáze vnímat sama sebe.

Čekají vás od září velké změny?

Nástup do školky, návrat do práce, …
Možná je vám už teď z toho úzko. Dopřejete svým pocitů pozornost. Jestli to není vaší běžnou praxí, tak si dejte čas. Třeba tímto kamínkovým laděním můžete postupně lépe a lépe umět vnímat svoje pocity, svůj vnitřní hlas.
Až budete stát v září v šatně školky nebo u třeba u pracovního pohovoru, budete cítit více klidu a vnitřní jistoty. 🙂
Pokud máte pocit, že vás nejistota nebo strach začínají zmáhat, tak v tom nemusíte být sami.
Jednou z nejsnazších cest pro vyladění psychiky jsou Bachovy esence. Jsou připraveny vždy na míru daného člověka pro jeho aktuální situaci. Kapky, s jejichž pomocí budete vy i vaše děti změnami proplouvat s větší lehkostí a nadhledem.
Ať vaše dny voní radostí a vše plyne v lehkosti 🙂