Že nijak? Uvidíme. Za mne tedy vši i sebejistota mají společného jmenovatele. Nevěříte? O pár řádku níže možná změníte názor :o)

Vyskytly se vši !

Toto nebo podobné varování se nejspíš objevilo i ve vaší škole či školce. Co s tím?

Máte nějaký osvědčený způsob, jak ochránit vaše dítko před nezvanými hosty?

Často se stává, že ne všichni rodiče děti důkladně odvšivují a tak se “vešky” vesele stěhují z jedné hlavičky na druhou.

Mocný ochránce z Austrálie

 Vši jsou ve výhodě, díky blízkému kontaktu dětí při hrách a různých společných aktivitách. My rodiče, však nemusíme jen čekat, jak to dopadne.

Můžeme povolat do služby spojence, který naše děti ochrání tam, kde my být nemůžeme. Tím spojencem je esenciální olej Tea Tree. Určitě jste o něm už slyšeli. Vyrábí se z listů stromu, který pochází z bažinatých oblastí Nového jižního Walesu v Austrálii.

Léčivou sílu této rostliny poznal i mořeplavec James Cook. Kapitán se svou posádkou se naučili vařit z jeho listů aromatický léčivý čaj. Kapitán James Cook proto nazval tuto rostlinu „čajovým stromem“ anglicky „Tea Tree“.

Co mají tedy společného Tea Tree a vši?

Vůně tohoto esenciálního oleje je velmi výrazná a pro vši nepříjemná. Vlasy provoněné Tea Tree vši odpuzují a nemají nejmenší chuť se v nich zabydlet. Nebojte, není potřeba dětí  olejem polívat. Vši, stejně jako jiné jim podobné breberky, mají „nosánky“ velmi citlivé a tak stačí ráno při odchodu do škol(k)y máznout kapičku za každé ouško.

 

Že to zní dobře, ale vzpomenout si každé ráno v tom fofru ještě na mazání uší je nad vaše síly?

 Mazání oušek tří dětí nám každé ráno zabere nejvýš minutu. Když si představím, kolik zbytečné práce by stálo odvšivování dětí, desinfekce povlečení, čepiček,…Tak si každé ráno vzpomenu moc ráda.

Lahvičku s Tea Tree mám připravenou na chodbě u klíčů, aby byla při odchodu po ruce. Pro zapomnětlivce by mohlo pomoci i nastavení připomínky v mobilním telefonu :o).

 

Prevence fajn, ale už vši máte?

Tea Tree vás ani teď nenechá na holičkách. Místo chemického přípravku z lékárny si můžete doma vyrobit vlastní – 100 % přírodní. Funguje na vši i hnidy. Navíc ušetříte nemalé peníze :o)

Zábal na vlasy proti vším – návod

Potřebné suroviny:

  • 3 lžíce oleje (např. slunečnicový)
  • 2 lžíce čistého alkoholu (slivovice, vodka, francovka)
  • 5 kapek esenciálního oleje Tea Tree

Vše smícháme  a směs nanášíme na vlasy podobně jako šampon. U krátkých klučičích vlásků by množství vystačilo určitě min. na 2 děti. Na dívčí dlouhé vlasy jen na jednu osobu.

Ve chvíli, kdy je celá směs důkladně nanesena na vlasy, celou hlavu i s ušima zabalíme do potravinové fólie i s ušima a necháme zábal působit 90 – 120 minut. Pozor na pečlivé zabalení – ať směs nenateče do očí. Je fajn na ramena dát ručník. Pod fólií tu a tam trochu zábalové směsi proteče.

Po uplynutí času vlasy umyjeme běžným šamponem. Kůru po 2 týdnech pro jistotu zopakujeme.

 

Jak je to s tou sebejistotou?

Tea Tree povzbuzuje morálku a odolnost. Podporuje pozitivní postoj k životu, pozvedá ducha a zvyšuje sebejistotu a pomáhá odstraňovat energetické blokády. Navozuje pocit síly a spolehlivosti.

A to se hodí nejen školákům :o)

Navíc je výborným pomocníkem při:

  • stonání,
  • ošetření drobných poranění,
  • výrobě domácího mazání na hrudníček při kašli a zahlenění nebo do difuzéru.

Pro pocítění plného účinku je důležité používat >>> kvalitní a čisté esenciální oleje.

Esenciální oleje dovedou mnohem víc než jen příjemně vonět.

 

Jejich používání vnímám jako krásnou cestu k darům přírody pro každodenní ladění našeho zdraví i duševní rovnováhy.

Přeji ať vaše dny voní radostí a vši se vyhýbají velkým obloukem :o)

 

1 + 1

Až do sobotní půlnoci

vám ke každé objednané lahvičce Tea Tree

přibalím druhou jako dárek 🙂