Esenciální oleje – více informací

Každý z nás, ať už vědomě či nevědomě, toužíme najít svůj střed. Místo, kde se cítíme v bezpečí, harmonii a rovnováze. Hledáme oporu pro svá rozhodnutí, jistotu, která nám dodá pocit důvěry. Ptáme se po důvodu a smyslu věcí, se kterými se setkáváme.

(Ing. Jiří Černota, zakladatel a generální ředitel Bewit)

Bohatství, krása a moc v jediné kapce

Esenciální (éterické) oleje (EO) vnímám jako vzácný dar přírody. Poklad, který díky své vlastní moudrosti dokáže najít a dát do řádu  a harmonie přesně tu oblast v nás, která to nejvíce potřebuje.

Pomáhají v nastolení naši vnitřní rovnováhy.

„Éterické oleje jsou koncentrovaným palivem rostlin a jejich používáním naše tělo dostává to nejlepší, co rostliny mohou nabídnout. Jsou nejlepší ochranou před nemocemi, jejich používání je velmi příjemné a metody aplikace lehce přizpůsobitelné modernímu životnímu stylu.“

(Valerie Ann Worwood)

Jedná se o těkavé látky, které se přirozeně vyskytují v rostlinných:

  • květech (růže, jasmín, neroli…),

  • listech (eucalyptus, máta, čajovník,…),

  • semenech ( fenykl, kmín,…),

  • dřevu (santal, cedr,…),

  • stoncích, kořenech, kůře, pupenech i pryskyřici.

Tradice používání esenciálních olejů je známá u mnoha kultur už stovky let.

Jak se získávají ?

Nejběžnějším způsobem výroby olejů je parní destilace, dále lisování a extrakce.

Pro výrobu kvalitních EO je nezbytné velké množství rostlinných surovin.

Na výrobu 1 kg některých olejů je třeba až několik tun rostlinného materiálu.

 

  • 1 kg EO levandule …120 kg kvetoucí byliny
  • 1kg EO růže ….. 5 t okvětních plátků divoce rostoucí růže
  • 1kg EO meduňka … 5 – 8 t kvetoucí byliny

 

Na trhu je možné zakoupit esenciální oleje mnoha různých výrobců, které se mohou velmi lišit kvalitou a také cenou. Odborníci odhadují, že až 95 % EO dostupných na trhu nejsou čisté, ale jejich složení bylo upraveno či nastaveno syntetickými látkami.

Pouze 100% přírodní kvalitní esenciální oleje mohou pro naše zdraví a pohodu vykonat tu největší službu.

Esenciální olej Růže koupený v drogerii nejspíš nemá s opravdovými růžemi mnoho společného a nemůže pro vás udělat tolik jako 100% přírodní olej získaný čistě z okvětních plátků růže. Ten rozdíl opravdu poznáte.

Také zapomínáte při pravidelném užívání čehokoliv?

Moudrost přírody počítá i se zapomnětlivci :o)

Pro opečování problému, potíže nebo nepohody stačí 1 kapka EO denně.

Lahvička EO obsahuje 350 – 400 kapek. V pohodě tedy vystačí na celý rok :o)

Jedna lahvička čistého esenciálního oleje má v sobě sílu 7 tisíc bylinných čajů.

Používání olejů je  tak příjemné, že si člověk každý den vzpomeneme moc rádi … a ne jen jednou. Vyzkoušeno z vlastní zkušenosti a mnoha dalších lidí :o)

Zázrak uprostřed zimy

Pravdivost těchto informací mám ověřenou na své rodině. Po několik let jsem používala EO od různých výrobců a kromě příjemné vůně jsem nezaznamenala žádný významný  účinek.

Byl prosinec a dětem zase začala rýma. Vzpomněla jsem si na promaroděné zimy v minulých letech, probdělé noci s ucpanými nosánky a uplakané dny s mrzutými dětmi. Po několik předchozích zim byly všechny tři hodně nemocné. Rýmu a kašel během zimy jsem brala jako nevyhnutelné průvodce této roční doby.

Rozhodla jsem se ještě pro jednu zkoušku s EO a objednala difuzér a Borovici. Borovici jsem už dříve používala, jen od jiného výrobce. Nedočkavě jsem vyhlížela balíček  spolu se smrkajícím dětským triem. Při prvním otevření lahvičky Borovice od Bewitu jsem byla úplně v úžasu. Vůně byla tak silná, příjemná a vlídná. Úplně jiná než oleje, které jsem dosud vyzkoušela. Až později jsem se dočetla v čem jsou oleje Bewit výjimečné.

Difuzér jsme si pouštěli každý den a děti i já jsme si to voňavé mlžení oblíbili. Po několika dnech jsem si uvědomila že já i děti jsme úplně bez rýmy. Zmizelo i zahlenění. Zdravé děti uprostřed zimy to pro mne bylo jako zázrak :o)

Tak začala má cesta do čarovné zahrady esenciálních olejů a s každým dalším olejem objevuji jaké dary nám příroda nabízí. Žasnu nad silou olejů a jejich působením.

Máte chuť vydat se cestou voňavého vyladění?

 

Ráda vás doprovodím. Dejte mi vědět na klara@zijuradost.cz nebo na telefon +420 732 387 738. Jednoduše můžete také použít kontaktní formulář dole přímo na této stránce.

Ve článcích na blogu si můžete přečíst konkrétní tipy a zkušenosti. Nechat se inspirovat pro vyladění zdraví i duševní pohody.

Věřím, že objevíte mnoho zajímavého. 

Hlavními tématy jsou mateřství, zdraví a duševní rovnováha.

Konkrétní možnosti a řešení pro každodenní život v souladu s přírodou.