Tuto otázku velmi často dostávám :o) Možná se objevila v hlavě i vám.

Netušíte, co to jsou esenciální oleje a Bachovy esence?

Právě pro vás je tato tabulka :o)

Působení esenciálních olejů a Bachových květů je krásné prožívat a těžké vysvětlit slovy, alespoň pro mne. Některé věci snáz vnímám skrze obrazy .

Pokud to máte podobně, tak nabízím krátký obrázkový příběh. Nebojte, rozhodně je to příběh se šťastným koncem. Možná i váš :o).

Jak Kapička přinesla Světlo do Temnoty …

 

 

 

 

Byl jednou jeden človíček a moc se trápil. Bydlel v temné a velmi pevné krabici, ve které bylo nevlídno. Všude kolem sebe vnímal jen své trápení, strach, úzkost a cítil se úplně bezradný. Měl vztek na celý svět a navíc vnímal jako velkou nespravedlnost:“ Proč právě já trčím tady? Co jsem komu udělal?“. Človíček byl skálopevně přesvědčený, že ho někdo neprávem do krabice zavřel.

Ve skutečnosti si krabici vytvořil sám a také se do ní sám zavřel. Proč by to dělal? Nevědomky. Celá jeho temná krabice je stvořena z jeho myšlenek, přesvědčení, pocitů, zvyků …

Třeba: Já nemůžu zhubnout, mám to v genech. Za to můžou moji rodiče. Práce je holt jen dřina, nezbývá než makat. Nikdo mě nemá rád. Nejsem v ničem dobrý, jsem prostě blbec. Na co sáhnu, to pokazím. Nemá cenu se snažit. Jsem já vůbec k něčemu?

Celý svět tohoto človíčka se smrskl na přemítání v temné krabici, kterou si sám vytvořil i zavřel.

 

 

 

 

 

„Ťuky, ťuk, vím, že tam jsi :o). Nesu Ti trochu Světla.“ Človíčkovo zoufání přeruší nečekaný zvuk zvenčí. Je překvapený a trochu rád, že tu už není úplně sám. Co to asi je?

A krabice se hned připomene: „Buď na pozoru, může to být nebezpečné!“ Človíček by rád zjistil, kdo je tam venku, ale bojí se otevřít krabici. Na svůj temný svět si už zvykl a vlastně se v něm cítí bezpečně.  Škvírkami krabice proniká zvenku světlo a to človíčka láká.

 

 

 

 

 

 

Otevírá krabici a uvidí Kapičku, která nese Světlo. Jeho temný svět se kousek po kousku prosvětluje a človíček se po dlouhé době začíná cítit méně sevřený a nešťastný.

 

 

 

 

 

„Jsi tu sám a je Ti smutno, viď?“

„Jo.“ Řekne človíček a sklopí oči.

„Víš, chci Ti o něčem vyprávět. Možná Ti celý svět připadá černý a zlý, ale může to být i jinak. Já vím, že na světě je spousta krásy a radosti. Je i pro tebe! Jestli chceš, půjdu s Tebou a můžeme ji spolu objevovat. Doprovodím Tě moc ráda.“ povídá Kapička.

Človíčkovi začnou připlouvat do mysli vzpomínky na chvíle, kdy byl šťastný, co se mu kdy povedlo,… a najednou si uvědomí, že svět opravdu není jen jeho temná krabice.

 

 

 

 

 

„Tak, jo, půjdu. Děkuji, za Tvou pomoc.“ Človíček posílen svým rozhodnutím vstává a vydává se s důvěrou a nadšením na cestu v doprovodu Kapičky. Krok za krokem otevírá dveře příležitostí a změn. Do svého života přijímá více radosti, zdraví a rovnováhy. Cítí se hezky.

Svoji temnou krabici ještě občas vyhledá, ale brzy vyjde zase ven. A krabice je postupně méně pevná a méně temná.

Asi každý z nás si v sobě nese nějakou bolístku, křivdu, strach.

Často si je ani neuvědomujeme. Přesto se nám připomínají, jak jen to jde.

  • Někdy reagujeme podrážděně a ani nevíme proč (na lidi, místa, situace),
  • zdánlivě jednoduché věci se nám nedaří překonat,
  • bojíme se změny nebo reakce druhých lidí,
  • cítíme sevření nebo napětí….

Moudrost a léčivá síla přírody nám dává nadhled a příležitost vnímat svět trochu jinýma očima.

  Je na nás pro jakou stranu se rozhodneme :o)

 

 

 

Bachovy květy i esenciální oleje nám pomáhají prosvětlovat náš vnitřní svět, harmonizovat fungování fyzického těla a žít více v radosti a rovnováze.

Můžeme je pozvat do našeho vnitřního světa, aby prosvětlily naše „krabice“. Třeba nemusí být tak pevné a temné, jako ta človíčkova z příběhu.

„Otoč tvář ke slunci a stíny zůstanou za tebou.“

Maorské přísloví

 

V čem vnímám jedinečnost Bachových esencí a esenciálních olejů?