Bachovy …

Za celým systémem této přírodní terapie stojí výjimečný muž – Edward Bach. Původně působil jako velmi uznávaný lékař a bakteriolog. Postupně začal cítit rozpor s obecně platným přístupem medicíny tehdejší doby (1886 – 1936). Z vlastních bakteriologických výzkumů i zkušeností se svými pacienty získal přesvědčení, že pokud pro bakterie, viry,… není v těle připravená vhodná „půda“ nemohou se v něm uchytit a podnítit nemoc.

Edward Bach dospěl k víře, že takové emoční stavy jako je strach a úzkost, vedou ke zraňování mysli, což narušuje přirozenou vitalitu těla a vede ke ztrátě přirozené obranyschopnosti.

Jeremy Harwood (Tajemství  Bachových květových esencí)

 

Namísto léčby fyzických symptomů se zaměřil na posílení duševní rovnováhy a uzdravení škodlivých emocí.

Vůbec si nevšímejte onemocnění, myslete pouze na pohled na život toho, kdo má potíže.

Edward Bach (Dvanáct léčitelů)

Nemoc není žádný trest ani krutost. Je jen varováním, že nejdeme ve svém životě správnou cestou. Pokud ji neuposlechneme přijde za čas varování důraznější   – závažnější zdravotní nebo duševní obtíže. Jejich smyslem je přivést nás zpět na cestu ke zdraví a rovnováze.

Edward Bach působil v době první světové války a jako lékař se každý den setkával s bolestí a utrpením. Byl odhodlán najít jednoduchý a účinný léčebný systém dostupný i obyčejným lidem, kteří neměli peněz nazbyt.

V roce 1930 z Londýna  nakonec odešel na venkov, kde se do konce svého života plně věnoval zkoumání léčivých schopností divokých rostlin a vytvořil systém Bachovy květové terapie. V Mount Vernon v jižní Anglii dodnes funguje Bachovo centrum.

„Tento systém má sílu vyléčit nemoc a díky své jednoduchosti se může používat běžně v domácnosti. Je to právě jednoduchost spojená s léčícími účinky, která je tak báječná.

Tento systém léčení nám byl dán Bohem a ukazuje, že to jsou naše strachy, obavy, naše napětí a podobné emoce, které otevírají cestu pro napadení nemocí. Léčením našich strachů, starostí, obav a tak podobně se nejen osvobozujeme od nemoci. Rostliny nám pomáhají být šťastnější a lepší v sobě samých.“

Edward Bach (Dvanáct léčitelů)

Kdy vám mohou být Bachovy esence prospěšné?

Co to vlastně jsou ty esence?

Láká vás vyzkoušet Bachovy esence?