více o bachových esencích

Bachovy …

Květové esence nesou jméno Edwarda Bacha (1886 – 1936). Vnímám ho jako člověka se velkým srdcem a láskou k přírodě, odhodlaného badatele a muže, který se nebál jít svou cestou.

Edward Bach byl původní profesí lékař. Během první světové války se každý den setkával s bolestí a utrpením. Byl odhodlán najít jednoduchý a účinný léčebný systém dostupný i obyčejným lidem, kteří neměli peněz nazbyt.

Postupně se stal jedním z nejvyhledávanější londýnských lékařů. Intenzivně se věnoval také homeopatii a bakteriologii.

Přes všechny své lékařské úspěchy se nakonec rozhodl odejít na venkov, kde se až do konce života naplno věnoval zkoumání účinku planých rostlin na emoční rovnováhu člověka. Naplněním jeho záměru bylo vytvoření systému 38 esencí, jejichž přínos můžeme užívat dodnes.

 

… květové esence

Bachovy esence se připravují z květů převážně planých rostlin velmi prostým způsobem – působením slunce nebo varu (liší se u jednotlivých rostlin). Esence se tedy skládají ze tří částí: voda, léčivá síla rostlin a brandy (alkohol pro zakonzervování).

 

Jakým způsobem pracují?

Vše, co prožíváme a nějakým způsobem se nás dotkne nebo nás raní se ukládá v našem vnitřním světě. Tyto šrámy na duši potřebují být zahojeny, stejně jako zranění na těle. My si jich ale většinou moc všímat nechceme a tak se nám připomínají v podobě:

 • strachu, 
 • úzkosti,
 • nejistoty,
 • svazujícího přesvědčení,
 • a mnoha jinými způsoby.

Jejich volání po pozornosti úspěšně přehlížíme. Zmizí? Ne. Představuji si, že se zapouzdří a už jen občas se nám připomenou “ťukáním” na svou pevnou skořápku.

 • Třeba tak, že se najednou někde (s někým) začneme cítit nepříjemně  a ani nevíme proč.
 • Máme strach pustit se do něčeho nového.
 • Nevěříme, že to, co je před námi, je v našich silách.
 • Podrážděně reagujeme na děti nebo partnera, přesto, že k tomu není nijak závažný důvod.

 Jak nám s tím pomohou Bachovy esence?

Vstoupí do naší vnitřní krajiny a najdou skořápky, které se právě dovolávají nejvíce pozornosti. Kousek po kousku začnou rozpouštět pevné obaly našich zapomenutých bolístek. Najednou všechno to krásné a zářivé uvnitř nás může začít prosvítat. Cítíme víc klidu, uvolnění a chuť vykročit.

Nemoc není ani krutost, ani trest, ale pouze a jenom oprava.

Nástroj, kterým si naše vlastní duše posloužila, aby poukázala na naše chyby, aby nás zadržela před většími omyly, které by nadělaly větší škody a aby nás zavedla zpět na cestu Pravdy a Světla.

Edward Bach

 

Směs na míru pro daného člověka obsahuje vždy 7 ze 38 esencí, které nejlépe odpovídají jeho aktuálním potřebám. Esence se v čase mění, stejně jako se měníme i my sami.

S každou novou situací, zkušeností, tématem a výzvou jsme vždy kousek dál na naší cestě a Bachovy esence nás jako moudří a laskaví průvodci provází tak, abychom mohli jít bez zbytečných překážek dál.

  Neudělají změny za nás, ale …

  • pomohou nám nahlédnout, že je více možností a různé úhly pohledu,
  • mohu podpořit naše odhodlání a víru v sebe,
  • dokáží uzdravit naše hluboké bolesti a šrámy na duši,
  • pomohou nám poučit se z vlastních chyb.

  chcete konkrétní příklad?

  Situaci, kterou si dovedete jednoduše představit?

  Tady je.

   

   

  Bachovy esence můžete vzít všude s sebou. Užívání je jednoduché.  Děti je mají ve velké oblibě. Cítí, že jim dělají dobře. Dokonce je můžete dopřát i vašim domácím mazlíčkům např. při potížích se zlozvyky nebo psychické nepohodě (odloučení, nemoc, …).

   

  Směs esencí na míru si můžete jednoduše objednat pod odkazem vpravo nebo přímo na níže uvedených kontaktech.

  E-mail: klara@zijuradost.cz

  Telefon: +420732387738

  Něco vám vrtá hlavou? Potřebujete poradit?

   ————————————————————–

  Ráda vám pomohu.

  Váš dotaz mi můžete poslat jednoduše přes formulář vpravo nebo přímo na e-mailovou adresu:

  klara@zijuradost.cz.